OUTPLACEMENT PROGRAMY

Na tom, ako zaobchádzame so svojimi nadbytočnými zamestnancami, záleží

Pomáhame spoločnostiam starať sa o svojich zamestnancov. Prepúšťanie zamestnanca je vždy náročné.

Úzko s vami spolupracujeme, aby sme nadizajnovali programy outplacement služieb, ktoré budú prispôsobené potrebám každého zamestnanca – od nižších pozícií až po exekutívne.

EXECUTIVE
OUTPLACEMENT

Zmeny v kariére bývajú len zriedka jednoduché a špeciálne náročné sú práve pre exekutívne role. Outplacement proces pri týchto pozíciách trvá výrazne dlhšie.

Mnoho manažérov pôsobiacich vo vedúcich exekutívnych pozíciách nebolo už roky na trhu práce, a preto nie sú zvyknutí sa zviditeľňovať. Navyše, môžu si vyberať iba z obmedzeného počtu pracovných pozícií, ktoré by mohli zodpovedať ich špecializácii a skúsenostiam v kombinácii s dlhším zoznamom osobnostných a profesionálnych požiadaviek na prácu, ktorú sú ochotní prijať. Keďže priemerne 60% pracovných ponúk nie je zverejnených online, na mieru šitý Reverzný Headhunting je nevyhnutný nástroj na skrátenie času hľadania práce na polovicu.

Hlavným zameraním vyhľadávania v Reverznom Headhunting-u je vytvorenie a vyhľadávanie takých kontaktov, ktoré majú rozhodovaciu právomoc v dozorných radách firiem, vo vedení spoločností prípadne v rodinných podnikoch. Relevantné kontakty sa nachádzajú často mimo krajiny na regionálnej alebo subregionálnej úrovni.

Samotný proces prispôsobujeme konkrétnej situácii klientov vo vedúcej exekutívnej pozícii s cieľom, aby čo najrýchlejšie prešli na novú pozíciu, na ktorej budú dlhodobo úspešní.

Pre firmy je veľmi dôležité, aby odchádzajúcim zamestnancom vo vedúcich pozíciách pomohli úspešne zrealizovať najbližší krok v kariére. Ich hladký odchod z spoločnosti prispieva k plynulej zmene vo vedení spoločnosti. A čo je ešte dôležitejšie, udržovaním čo najlepšieho vzťahu s kolegom odchádzajúcim z takéhoto typu pozície môže firma predísť súdnym sporom a ochrániť dobrú reputáciu spoločnosti. Okrem toho, mnoho zamestnancov vo vedúcich pozíciách je považovaných za expertov v danej oblasti, a preto ich názory na jednotlivé značky a spoločnosti môžu mať veľký vplyv na reputáciu firmy na trhu.

Počas poskytovania programu Executive Outplacement berieme do úvahy diskrétnosť spojenú s týmto typom pozície Vášho zamestnanca.

MIDDLE MANAGEMENT
OUTPLACEMENT

Outplacement proces je prispôsobený individuálnej situácii manažéra a veľmi závisí od cieľovej pozície, ktorú hľadáme. Na začiatku spolupráce sa s manažérom v programe dohodneme, ktoré zložky poradenstva sú v jeho situácii a pre dosiahnutie jeho cieľa najdôležitejšie a vytvoríme projektový plán pre poradenstvo.

Manažéra sprevádzame celým procesom zmeny vrátane konzultácie o networkingu, budovaním profesionálnej prítomnosti v online priestore a rozhodovaním, ako chce byť vnímaný na trhu.

Reverzný Headhunting prispôsobujeme vyhľadávaniu a udržaniu kontaktov na vrcholový manažment hlavne na lokálnej úrovni, ale v prípade niektorých potenciálnych zamestnávateľov aj v regióne CEE.

Proces je šitý na mieru individuálnej situácii klienta s cieľom čo najrýchlejšie nájsť novú pozíciu, na ktorej môže byť dlhodobo úspešný.

PROFESSIONAL
OUTPLACEMENT

V rámci služby Professional Outplacement poskytujeme poradenstvo špecialistom. Ponúkame tu možnosť služieb Individuálny Outplacement alebo Skupinový Outplacement.

Vďaka našej dlhoročnej skúsenosti s poskytovaním outplacement služieb, dokážeme skrátiť dĺžku hľadania novej práce na polovicu.

Pri vyhľadávaní sa orientujeme na pozície blízko bydliska. Keďže na pozície špecialistov je na trhu práce štandardne veľké množstvo kandidátov, poradenstvo je zamerané na profesionálnu prezentáciu a dôkladnú prípravu na pohovory a oslovenie čo najviac potenciálnych zamestnávateľov.

Vďaka tomu môže špecialista očakávať pohovor už v prvých týždňoch od zaradenia do programu. Celková doba, kým sa špecialista zamestná, závisí od konkrétnej oblasti a úlohy špecialistu v nej. Obyčajne sa zamestná v priebehu troch až šiestich mesiacov.

Špecialistom pomáhame a podporujeme ich v týchto oblastiach:

 • Plánovanie a stratégia kariérnej zmeny
 • Profesionálne upravený životopis a s tým súvisiace dokumenty
 • Pohovor a podpora pri hľadaní ponúk práce
 • Reverzný Headhunting v cieľovom regióne
 • Profesionálna online prezentácia
 • Asistencia pri networkingu s najdôležitejšími headhunter-mi v regióne
 • Poradenský servis
SKUPINOVÝ
OUTPLACEMENT

Pomáhame spoločnostiam postarať sa o svojich zamestnancov. Rozhodnutie o prepúšťaní nie je nikdy jednoduché. Takmer vždy je sprevádzané ťažkosťami. V spoločnosti Lifework garantujeme pre vašich kolegov najvyššie možné šance na nové uplatnenie.

Pri službe skupinový outplacement poskytujeme podporu skupinám zamestnancov pri zmene ich profesionálneho smerovania. Úzko s vami spolupracujeme s cieľom nadizajnovať outplacement programy tak, aby boli šité na mieru pracovným pozíciám vašich kolegov.

Pomáhame odchádzajúcim zamestnancom, aby sa čo najskôr začali sústrediť na samotný kariérny posun namiesto toho, aby boli pohltení frustráciou z prepustenia. Zároveň ich nasmerujeme v čase, keď to najviac potrebujú.

Skupinový Outplacement pomáha spoločnostiam:

 • Budovať silnú reputáciu sociálne udržateľnej spoločnosti a  zamestnávateľa s priateľského k ľuďom
 • Stabilizovať atmosféru v spoločnosti – outplacement minimalizuje potenciálne narušenie chodu spoločnosti a zhoršenie morálky v dôsledku prepúšťania. To môže viesť k zníženiu fluktuácie zamestnancov.
 • Predchádzať potenciálnym súdnym sporom
 • Udržať dobré vzťahy s bývalými zamestnancami
 • Dlhodobo získavať pozitívne hodnotenia v zamestnávateľských prieskumoch
 • Prejsť plynule procesom organizačnej zmeny

Kombinácia našich workshopov, individuálnych konzultácií a aktívneho vyhľadávania práce garantuje vašim zamestnancov najvyššie možné šance na úspech.

Pomáhame zamestnancom s:

 • Plánovaním a stratégiou kariérnej zmeny
 • Profesionálne nadizajnovaným životopisom a ďalšími súvisiacimi dokumentami
 • Prípravou na pohovor a vyhľadávaním pracovných ponúk
 • Vyhľadávaním pracovných ponúk šitom na mieru
 • Budovaním profesionálnej online prezentácie
 • Individuálnym poradenstvom